Moterų lyderių mentorystės ir tinklaveikos svarba bei skaitmeninių kompetencijų tobulinimo galimybės

Moterų lyderių mentorystės ir tinklaveikos svarba bei skaitmeninių kompetencijų tobulinimo galimybės

Spalio 7 dieną vyko renginys „NORIU. GALIU. DARAU. Įgalink savąją lyderę: (ne) sėkmių pasidalinimai“, kurį bendrai organizavo bendradarbiaudamos VšĮ “eMundus”, KTU alumnų centras ir moterų lyderių asociacijos „Lyderė” narės. Renginys, skirtas tarptautiniam “Erasmus+” programos „DigiGen“ projektui pristatyti, tapo ne tik platforma įkvepiančioms lyderystės istorijoms, bet ir puikia tinklaveikos galimybe dalyvėms. 

Šis renginys subūrė apie 80 įvairių sričių lyderių ir profesinio augimo siekiančių dalyvių, iš kurių daugiau kaip 70 moterų. Renginio idėja buvo skatinti diskusijas apie lyderystę, mentorystę bei karjeros iššūkius, pasidalinti (ne)sėkmių istorijomis ir kaip iš jų išaugta į sėkmę. Dalyviai įgijo naujų žinių, vertingų patirčių ir turėjo galimybę sustiprinti tarpusavio ryšius. 

Renginį moderavo VšĮ “eMundus” DIGIGEN projekto vadovė, KTU alumnų centro vadovė Vida Drąsutė ir asociacijos „Lyderė“ narė, Švedijos prekybos rūmų komiteto narė, mentorė Aida Zigmantavičienė.  

Pirmosios renginio pranešėjos buvo profesinio proveržio mentorė, Top 100 moterų mentorė Aušra Bijaminienė ir Eurolygos personalo direktorė Inma Rodriguez. Jos kalbėjo apie mentorystę kaip kelionę, palygindamos ją su iššūkių kupinu keliu per kalnus ir slėnius. Pranešėjos pabrėžė, kad mentorystė – tai bendradarbiavimas, kurio metu abiejų pusių stiprybės padeda įveikti iššūkius ir siekti aukštesnių karjeros tikslų. 

Kauno technologijos universiteto studijų prorektorė Kristina Ukvalbergienė pasidalino savo patirtimi pereinant iš privataus į viešąjį sektorių. Ji pabrėžė, kad nuolatinis mokymasis ir tobulėjimas yra esminiai sėkmės faktoriai bet kurioje profesinėje srityje. Tinkamai suformuotos karjeros strategijos ir gebėjimas prisitaikyti prie naujų aplinkybių gali atverti duris į įvairias galimybes. 

RAIT Group OU CEO, Lietuvos rinkos tyrimų asociacijos prezidentė, SME mentorė, lektorė Dovilė Končak pasidalino savo patirtimi pranešime „Karjera ir lyderystė: kliūtys kaip žingsniai į sėkmę“. Ji aptarė karjeros iššūkius ir pabrėžė, kad dažnai būtent kliūtys, su kuriomis susiduriame kelyje, tampa stiprybės ir augimo šaltiniu. Pasak Dovilės, kliūtys yra neišvengiamas lyderystės elementas, o jų įveikimas suteikia didžiulį pasitenkinimą ir tobulėjimo galimybes. Ji dar sykį priminė, jog nors ir sėkmė dažnai pasiekiama per sunkumus, tinkamai pasirinkti ryšiai ir partneriai gali padėti sukurti stiprų pagrindą tolesniam augimui. 

Po pranešimų vyko moderuojama panelinė diskusija, kurią vedė asociacijos „Lyderė” vadovė Agneta Skardžiuvienė. Diskusijos metu dalyvavo 6 pranešėjos, kurioss diskutavo apie lyderystės kelionę, mentorystės svarbą, iššūkius ir lyčių lygybę darbo rinkoje.  

Trečios renginio dalies metu vyko „Pokalbių stotelės su lyderėmis“, kuriose dalyvės galėjo tiesiogiai bendrauti su lyderėmis, dalintis patirtimi ir gauti asmeninių patarimų apie karjeros galimybes. Viena iš pokalbių stotelių buvo DIGIGEN projekto stotelė, kuri sulaukė dalyvių susidomėjimo. Joje buvo pristatytas projekto kontekstas, sukurti rezultatai ir mokomoji medžiaga. Vida Drąsutė pristatė skaitmeninius įrankius naudojamus valdymo srityje, taip pat dirbtinio intelekto įrankius, kurie supaprastina techninį ir kasdieninį lyderio darbą, bei sudaro erdvę kūrybiniam tobulėjimui. Buvo paliesta aktuali tema - skaitmenizacijos svarba, kuri siejama su Europos Parlamento prioritetu, kuriuo Europos Komisija ir valstybės narės yra raginamos išnaudoti visą skaitmenizacijos potencialą, taip skatinant moterų, einančių vadovaujamas pareigas, įgalinimą. 

Nemaža dalis dalyvių išreiškė susidomėjimą ne tik detaliau paanalizuoti sukurtą DIGIGEN projekto medžiagą aktualiomis temomis, bet ir galimybe sudalyvauti mokymuose. Pridėtinė vertė ir ta, kad projekto medžiaga išversta į lietuvių kalbą, tai prisideda prie geresnės sklaidos ir medžiagos panaudojimo įvairiuose sektoriuose, siekiant gerinti skaitmenines kompetencijas, švietimo ir neformalaus švietimo institucijose, bei saviugdai.   

Renginys paliko gilų įspūdį dalyviams. Diskusijų metu atsivėrė naujos perspektyvos, buvo pasidalinta daug vertingų patarimų, kurie, tikimės, kad padės moterims drąsiau siekti savo tikslų ir stiprinti savo lyderystės gebėjimus. „NORIU. GALIU. DARAU.“ renginys neabejotinai tapo puikiu pavyzdžiu, kaip svarbu skatinti moterų lyderystę ir sudaryti joms galimybes augti profesiniame kelyje.